reklam
reklam

SON DAKİKA

Bugün Gazetesi
reklam

ZERA GÜZELLİK / ZERA TEKE

Protez tırnak nedir?

Protez tırnak aslında kelime olarak dilimize yanlış yerleşmiştir. Protez tırnak, varolan bir tırnağın üzerine yapılan işlemdir. Diğer adı ile yapay tırnaktır. Yapay tırnak varolanmayan bir tırnağın üzerine yapılamaz. Bu anlamda kozmetiğin alanını aşıyor. Protez tırnak 3 ayrı sistemle uygulanabilir. En basit olanı UV jeller, herkesin bildiği adı ile kalıcı ojelerdir. UV lamba altında donar ve varolan tırnağımızı pürüzsüz hale getirmek için kullanılan bir tekniktir. Protez tırnak, plastik şablon olan tipslerin üzerine de uygulanabilir. Protez tırnak uygulamasında kullanılan jellerin yoğun olması gerekir. Protez tırnakta ikinci olarak akrilik tekniği kullanılır. Akrilik tekniği ile yapılan protez; kırılmış, tırnak yeme alışkanlığı nedeniyle tırnak yapısı bozulmuş veya mantar oluşan tırnaklarda uygulanır. Toz jel olarak bilinen teknik ise, bilinen en basit ve en doğal tekniklerden biridir. Protez tırnak çok doğal görünmek ile birlikte, kendi doğal tırnağımıza göre iki kat daha kalındır ve kırk kat daha güçlüdür.

 

Jel Tırnak

Jel tırnak yönteminde tırnağa jele benzeyen bir sıvı uygulaması yapılmaktadır. En çok tercih edilen protez tırnak yöntemlerinden biri olan jel tırnaklar dayanıklı olması sebebiyle hem uzmanlar hem de protez tırnak uygulaması yaptıracak bayanlar tarafından sık sık tercih edilmektedir. Jel sıvı üç farklı adım ile sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır. Jel tırnak uygulamasına başlarken öncelikle jel sıvı tırnağı sabitlemek için dikkatli bir şekilde kullanılmaktadır. Ardından daha kıvamlı bir jel sürülerek tırnağa şekil verilmektedir. En son aşamada jel yardımıyla tırnağa son hali verilir ve sürülen son jel uygulaması sayesinde parlayan tırnaklara sahip olma imkanı sunulur.

Akrilik Tırnak

Diğer bir protez tırnak yöntemi ise akrilik tırnak uygulamasıdır. Özel bir sıvı ve toz kullanılarak uygulanan protez uygulaması akrilik tırnaklar çok kullanılsa da tam olarak doğal bir görünüm kazandırmamaktadır. Akrilik tırnak uygulaması gerçekleştirilirken tırnağın uç kısmına plastik bir tırnak yerleştirilmektedir. Ardında sıvı ve toz kullanılarak hazırlanan özel karışım tırnağın boş kalan kısımlarına uygulanmakta ve tırnak doldurulmaktadır.

Dippig Tırnak

Bir başka protez tırnak uygulaması olan dippig tırnaklar akrilik uygulamasına benzemektedir. Ancak akrilik uygulamasından ayrılan en önemli yönü kokusuz olmamasıdır. Akrilik tırnaklar kokusu nedeniyle bayanlar tarafından çok fazla tercih edilmemektedir. Kokusuz bir uygulama olan dippig tırnakların akrilik tırnaklardan ayrılan bir başka yönü ise tırnak görünümünün mat olmasıdır.

Protez Tırnak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Pürüzlü, küçük tırnakları bulunanlar, tırnak yeme alışkanlığı nedeniyle tırnaklarını göstermekten çekinenler protez tırnak uygulaması sayesinde büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Güzel ve bakımlı görünmenin önemli yollarından biri de bakımlı tırnaklardır. Her davet ve kıyafete uygun ojeler sürerek bakımlı ellere sahip olmak ister misiniz? Protez tırnak uygulaması yaptıranlar rahatlıkla istediği ojeyi sürme imkanına sahiptir. Ojeyi çıkarmak için kesinlikle aseton kullanılmaması gerekmektedir. Kimyasal maddelere karşı son derece hassas olan protez tırnaklar için kimyasal içermeyen oje çıkarıcıların kullanılması önemlidir. Maliyeti protez tırnak çeşitleri, kullanılan malzeme kalitesine, tırnak uzunluğuna ve protez tırnak uygulamasını yapan merkeze göre farklılık göstermektedir

İPEK KİRPİK NEDİR?

İpek kirpik uygulaması, kirpiklerin uzun ve gür durmasını sağlayan bir yöntem. İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcısı yapıştırılıyor. Kirpikler bakıma bağlı olarak 2-3 ayda tamamen dökülüyor. İpek kirpikler gerçek kirpik yapısına en fazla benzeyen ipekten yapıldığı için oldukça doğal görünüyor.

İyi bir kuaför nasıl olmalıdır?

İşin teknik boyutunda kullandığı malzemeleri iyi analiz edebilmesi, tecrübe sahibi olması, vizyonunun geniş olması lazım. Müşterinin beklentilerini karşılamaktan öteye geçip öneri getirebiliyor olmak gerekiyor. Anlatmaktan çok dinlemeyi, ne isteyip ne istemediğini bilmek ve müşteriyi memnun edecek formulü oluşturmak lazım. Çünkü bu sadece saçın iyi yapılıyor olmasıyla bitmiyor. Bu bir bütün. Müşterinin psikolojini anlamak gerekir. Çünkü müşteriler bazen sadece iyi hissetmek için kuaföre geliyorlar, bu yüzden onu anlamanız, zaman ayırmanız ve onu iyi hissettirmeye çalıştığınızı yansıtmanız, ayrıca iyi işletmeci olup, ekibi iyi yönetmeniz lazım.

Çalışanlarınızı nasıl seçersiniz? İlişkiniz nedir? Prensipleriniz var mı?

İnsancıl ve dürüst olmalı, nelere açık, ne kadar açık, seyehat etme özgürlüğü var mı? Hobileri var mı? Giyim tarzı, konuşma tarzı nasıl? Yabancı dil bilmesi iyi bir şey. Kişinin kendi özünde kendisini nasıl yetiştirdiği çok önemli.

Müşterilerinize yönelik prensibiniz? Sizi neden seçerler?

Benim param var yapacaksın tutumuna karşıyım. Karşılıklı saygı çerçevesinde verimli olabileceğimi düşünüyorum. İyi kuaför olduğunuz için talep ediliyor olun. Onlara ekstra ayrıcalıklar tanıdığınız için sizi seçmesinler. Ben müşteriyi mutlu edebildiğim için beni tercih etmesini isterim.

 

 

Firma Yetkilisi
Yetkili Telefon
Telefon
Faks
Web Sitesi
E-Posta
Firma Adresi
İl / İlçeİl ve İlçe Belirtilmemiş.
SektörlerSektör Belirtilmemiş.
Bu firma 22 Nisan 2019 - 15:35 'de eklendi ve 127 kez görüntülendi.
SON EKLENEN FİRMALAR
SON DAKİKA